Kampın işleyişi nasıldır?

Her kampçı 6-8 kişiden oluşan bir ekibin parçasıdır ve o ekibin başında olan bir kamp koçu ile kamp hayatını beraber yaşarlar. Diğer kampçılar ile beraber birçok etkinlik yapmalarına rağmen o kendi küçük ekiplerinin başarısı ve yaratıcılığı için çaba göstereceklerdir.

Kampçının kullandığı ilaçlar düzenli olarak kullanılması nasıl sağlanacak ?

Evet. Kamp kayıt formunda belirttiğiniz ilaçlar kamp döneminin başladığı ilk gün görevli eğitmenimiz tarafından kampçıdan teslim alınmakta ve kamp süresince belirlenen saatlerde verilmesi sağlanacaktır.  Ayrıca kampçının alerji durumları veya özel beslenme düzeni takip edilecektir.

Kampta cep telefonu, tablet ve akıllı saat kullanılabiliyor mu?

Kampçılar kamp programı dâhilinde akşam yemeği sonrası dijital oruca ara verip  bir saat teknolojik cihazlarını alabilmektedirler. Veliler istedikleri an kamp iletişim telefonumuzdan bizlere, kampçılara ulaşabilecektir. Bu kural kampçılarımızın kampı doyasıya yaşamaları, eğitsel programdan kopmamaları için, arkadaşlarıyla daha etkin ve verimli bir kamp geçirmesi için önemlidir.

Kampı veliler ziyaret edebiliyor mu?

Kampın işleyişi, kampçıların kampa ve etkinliklere uyumunun tam olabilmesi maalesef kampımıza veli kabul etmemekteyiz. Ayrıca, bu kuralı yok sayıp kampımıza gelen veliler kendi çocuklarını ziyaret ederken, diğer çocuklar neden kendi velilerinin gelmediklerini sorgularlar. Bu soruya cevap veremiyoruz ve kampımızın motivasyonu düşmektedir.

Ne kadar harçlık vermeliyiz?

Kamplarımızda tüm yemek öğünleri kamp bedeline dâhildir yalnızca kişisel harcamaları için ufak bir miktarda harçlık verebilirsiniz.

Kampta güvenlik nasıl sağlanmaktadır?

Gece gündüz kampımızda nöbetçi olmaktadır ve kamp kuralları gereği kamp dışına hiçbir kampçı çıkamaz aynı şekilde hiç kimse kamp bölgesine, alanına çevresine hiçbir ziyaretçi alınmamaktadır. İster çadırda ister tesiste nerde olursa olsun tüm gece kız ve erkek nöbetçi görevliler bulunmaktadır.

Kampta konaklama nasıl sağlanmaktadır?

Çadır veya odada kampçıların öncelikle tercih ettiği arkadaşlarıyla kalması önceliğimizdir fakat çocuklar arasında olası anlaşmazlıklar, mutsuzlukların yaşanmaması için yer değişiklikleri yapılması gerekebilir. konaklamalarda kız erkek ayrı ayrı ve yaş grubuna göre ayarlanmaktadır. Her kampçı üyesi olduğu takımın koçundan bağımsız hareket edemez.