• Kampınıza hangi aileler daha çok ilgi gösteriyor?

Bu tür faaliyetlere çocuğunu gönderirken ne istediğini bilen, eğitimli, bilinçli ve detaycı ailelerin ilgisi % 90 oranındadır.

 

  • Çocuğum daha çok küçük. Sizce kampa hazır mı?

Çocuğun okula gidiyor olması temel yeterliliktir. 7 – 9 yaş arası çocukların kampa uyum sağlamaları daha çabuk oluyor.

 

  • Çocuğum arkadaşı ile aynı odada kalabilir mi?

İsteriz ki çocuğunuz tanımadığı çocuklarla kalsın, tanışsın ve kaynaşsın. Ancak bu isteğinizi kamp başlamadan bize iletirseniz neden olmasın…

 

  • Çocuğum evini özleyip erken dönmek isterse?

Deneyimli danışman liderlerimiz bu konuda sürekli gözlem yapar ve böyle bir durum hissettiklerinde çocukla özel ilgilenip motivasyonunu güçlendirici destek olurlar. Ev özlemi doğal bir konu olmasına rağmen bizim kamplarımızı yarım bırakan kampçımız henüz olmamıştır.

 

  • Kampınızı ziyaret edip çocuğumuzu görebilir miyiz?

Gerek çocuğunuzun motivasyonu gerekse de diğer çocukların olumsuz etkilenebilmeleri açısından hassas bir konu. Eğer çok özel bir durumdan dolayı mecbur kalınırsa çocuktan önce bize bilgi vermeniz halinde ziyaret sağlanabilir.

 

  • Kampta cep telefonu kullanabilecek mi?

Ebeveynlerimiz diledikleri zaman kamp liderini arayarak çocuğuyla ilgili bilgi alabilirler. Ancak çocuklarımızın motivasyon ve uyumlarını olumsuz etkilediği için etkinlikler sırasında cep telefonlarını topluyor ve muhafaza ediyoruz. Tablet vb cihazları kampa getirmelerini istemiyoruz. Her akşam yemek sonrası aileleri ile görüşebilirler.

 

  • Kamp sırasında yanında ne kadar para olmalı?

Her türlü temel ihtiyaçları kamp yönetimince sağlandığı için ayrıca paraya çok ihtiyaçları olmuyor. Ancak hediyelik vs. istekler için cüzi bir miktar harçlık verilebilir?

 

  • Çocuğumun yatak ıslatma sorunu var?

Deneyimli liderlerimiz önceden bilgisi verilmiş bu çocuklarımızı düzenli izler ve kontrol ederler. Akşam sıvı tüketimlerini gözleyip belirli aralıklarla gece tuvalete kaldırırlar. Her şeye rağmen böyle bir sorun yaşanırsa da kimseye fark ettirilmeden sorun giderilir.

 

  • Özel tıbbi rahatsızlığı olan çocuğum kampa katılabilir mi?

Ailelerin detaylı işbirliği ile aktardıkları bilgiler doğrultusunda diyabet ve benzeri gibi yönetilebilir rahatsızlığı olan çocuklarımızı kampa kabul ediyoruz.